Umývacie linky

Umývacie linky
pre ťažkú techniku

Pre majiteľa úžitkového vozidla je najlepšou vizitkou čisté vozidlo. Je to skvelý spôsob, ako vyniknúť, a nákladovo efektívny spôsob, ako vybudovať skvelý obraz o celej svojej spoločnosti.

Ak sa časť umývania musí robiť pomocou rebríka a chemikálie na umývanie nie sú správne chránené, je ohrozená aj bezpečnosť pri práci. Nebolo by oveľa jednoduchšie nechať stroj urobiť túto prácu a zároveň šetriť tak náklady?
Tammermatic Rainbow Ultima
Určené pre nákladné a úžitkové vozidlá

Nová umývacia linka Rainbow Ultima je špičkovým modelom v ponuke firmy Tammermatic pre umývanie nákladných a úžitkových vozidiel. V špičkovej výbave umožňuje ako kefové, tak aj bezkefové tlakové umývanie nákladných vozidiel, špeciálnych vozidiel, traktorov a požiarnych vozidiel. Tammermatic je s viac ako 3.000 predaných umývacích liniek Rainbow najväčším európskym výrobcom umývacích liniek pre nákladné a úžitkové vozidlá.

Optimálne umývanie pre komplikované vozidla

Rainbow Ultima je vybavená špeciálnym chemickým predumývaním pozostávajúcim z oscilujúcich natáčajúcich sa trysiek. V špičkovej verzii Rainbow Ultima je taktiež možné umývanie aj u veľmi komplikovaných vozidiel, ako sú napríklad cisterny, požiarne vozidlá a vozidlá na smeti.

Vysokotlakové oscilujúcé kopírujúce umývanie

Úžitkové vozidlá majú veľa miest, ktoré sú prakticky nedosiahnuteľné pri bežnom umývaní s pomocou kief. Z tohto dôvodu je tlakové umývanie stále viac dôležitejšie pri umývaní nákladných úžitkových vozidlách. Samozrejme tiež tlakové umývanie odstraňuje prach a ďalšie nečistoty pred vlastným kefovým umývaním a tým zabraňuje zbytočnému poškodeniu laku vozidiel. Pre umývanie bežných vozidiel sú využívané bežné trysky, ale pre tlakové umývanie komplikovaných vozidiel sú používané špeciálne trysky “solid stream”, ktoré umožňujú dosah prúdu vody.

Trysky Solid Stream pre väčší dosah umývania

Úžitkové vozidlá majú veľa miest, ktoré sú prakticky nedosiahnuteľné pri bežnom umývaní s pomocou kief. Z tohto dôvodu je tlakové umývanie stále viac dôležitejšie pri umývaní nákladných úžitkových vozidlách. Samozrejme tiež tlakové umývanie odstraňuje prach a ďalšie nečistoty pred vlastným kefovým umývaním a tým zabraňuje zbytočnému poškodeniu laku vozidiel. Pre umývanie bežných vozidiel sú využívané bežné trysky, ale pre tlakové umývanie komplikovaných vozidiel sú používané špeciálne trysky “solid stream”, ktoré umožňujú dosah prúdu vody.

Triple pokrytie pri umývaní tlakovou vodou

Vodorovne sa pohybujúce a oscilujúce trysky zaisťujú kvalitné umývanie bokov vozidla. Pre špičkové umývanie je každá plocha vozidlá niekoľkokrát umytá lúčom vody s viacnásobným prekrytím. Podobne je riešené aj umývanie hornej, prednej a zadnej časti vozidla pomocou špeciálnej kopírujúcej strešnej lišty s oscilujúcimi tryskami na otočnej umývacej lište. Toto technické riešenie umožňuje kompletné tlakové umývanie od predného nárazníka vozidla až po zadný nárazník vozidla. Výsledkom je kompletne umyté vozidlo aj v miestach, kam sa pri umývaní nemôžu dostať kefy.

Tammermatic XJ rada
Určené pre autobusy, trolejbusy, električky, vlaky, metro, umývanie kolies a podvozkov
Tammermatic XJ 404

Prejazdná umývacia linka pre autobusy XJ-404 je určená predovšetkým pre umývanie autobusov a dodávok. Maximálna umývacia výška je v rozmedzí od 3200 do 4400 mm a maximálna šírka vozidiel je 2600 mm. Umývacia linka je určená pre umývanie až 48 autobusov/hodinu.

Určená pre autobusy
Tammermatic XJ 404 TR

Prejazdná umývacia linka pre trolejbusy XJ-404 TR je určená predovšetkým pre umývanie trolejbusov. Jedná sa o modifikáciu umývacie linky XJ-404 pre umývanie trolejbusov. Maximálna umývacia výška je v rozmedzí od 3200 do 4400 mm a maximálna šírka vozidiel je 2600 mm. Umývacia linka je určená pre umývanie až 48 trolejbusov/hodinu.

Určená pre trolejbusy
Tammermatic XJ 204

Prejazdná umývacia linka pre električky a vlaky XJ-204 je určená predovšetkým pre umývanie električiek a vlakov. Maximálna umývacia výška je v rozmedzí od 3200 do 4050 mm a maximálna šírka vozidiel je 2900 mm. Umývacia linka je určená pre umývanie až 24 električiek/hodinu.

Určená pre električky
Tammermatic XJ 1000

XJ1000 je prejazdná umývacia linka na umývanie vlakov a metra. Umývacia linka pozostáva z jednotlivých portálov pre chemické predumytie, kefové umývanie, nanášanie vosku a sušenie. Rýchlosť prejazdu vlaku cez umývacie portály je 1,5-2,5 km/h.

Určená pre metro a vlaky
Tammermatic XJ 800

Bezkartačová umývacia linka pre cisterny, požiarne vozidlá a armádne vozidlá. Vďaka špičkovej kvalite tlakového umývania s oscilujúcim a naklápajúcim tryskám “solid stream” prevzatých z umývacej linky Rainbow Ultima je zabezpečené, že každé miesto na úžitkovom vozidle je umyté minimálne dvakrát. Tlakové umývanie zaisťuje tiež umývanie podvozku a strechy vozidiel. Tlakové umývanie je rozdelené do dvoch sekcií, a to hornej a spodnej časti. Výhodou tohto riešenia je, že pri umývaní nižších vozidiel možno zapnúť iba spodnú časť tlakového umývania

Určená pre cisterny, požiarne vozidlá
a armádne vozidlá
Tammermatic Xtreme 80

INTERCLEAN Xtreme 80 umývanie podvozkov a kolies je určené predovšetkým k dekontaminácií kolies a podvozkov nákladných vozidiel. Toto riešenie je používané predovšetkým na stavbách, skládkach odpadu, lomoch, baniach, oceliarňach a v chemických továrňach.

Určená pre umývanie podvozkov a kolies
Tammermatic RJ 1006

RJ-1006 umývacia linka pre metro, električky a vlaky je umývacia linka na umývanie komplikovaných tvarov vlakov (IC, Pendolino …). Umývaciu linku je možné vybaviť chemickým predumytím, štetinovým umývaním, nanášaním vosku a sušením.

Určená pre metro, električky a vlaky
Všestranné rozhranie je možné ovládať
aj na diaľku

Rozhranie založené na internetovom prehliadači, ktoré je možné ovládať buď lokálne z panelového PC, alebo na diaľku prostredníctvom sieťového pripojenia, ak je autoumývareň pripojená k sieti. Užívateľské rozhranie má niekoľko užívateľských úrovní s rôznymi funkciami, ktoré je možné v závislosti od úrovne použiť – čítanie alarmov, počítadlo umývania, prezeranie elektronických dokumentov uložených v užívateľskom rozhraní. V prípade poruchy je možné prečítať príčinu poruchy stroja, a to aj v prípade, že užívateľské rozhranie nespravuje žiadny personál. Týmto spôsobom je možné pripraviť sa na budúce opravy a predvídať potrebu možných náhradných dielov ešte pred začatím servisnej návštevy.

Naše práce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras pulvinar magna non ante pharetra pulvinar. Nulla blandit diam sed suscipit scelerisque. Aenean rhoncus ipsum nec leo ultricies convallis.

Máte záujem o spoluprácu?
Kontaktujte nás
Partner verejného sektora
Zaujala vás ponuka?

Napíšte nám a my sa vám čo najskôr ozveme späť