Umývacie linky

Umývacie linky pre automobily

Autoumyvárne Tammermatic sú navrhnuté tak, aby priniesli lepšie zisky pre prevádzkovateľov čerpacích staníc tým, že popri službách s pridanou hodnotou poskytujú tie najlepšie výsledky.

Tammermatic T700 LUX

Umývacia linka Tammermatic T700 (najvyspelejšia portálová umývacia linka na svete) je špičkovým modelom umývacej linky Tammermatic pre osobné vozidlá. Vďaka tomu, že umývacie linky sú testované v Škandinávii v extrémnych podmienkach a na silne znečistených vozidlách je dosiahnutá špičková kvalita umývania. Rám umývacej linky Tammermatic T700 je galvanizovaný a umývacia linka je kompletne krytá panelmi z nerezovej ocele a plastu. Na prianie zákazníka je možné bez príplatku tieto panely nalakovať v inej RAL farbe (napr. Biela RAL9010, modrá RAL5022, červená RAL3020, šedá RAL7035 …). Rovnako tak je možné bez príplatku zvoliť rôzne farebné kombinácie kief z penového polyetylénu Carlie, ktorý umožňuje absolútne šetrné umývanie aj pre nové autá v autosalónoch. Rozjazd kief aj pojazdu je cez frekvenčný menič, čím je zaistený plynulý rozjazd. Toto riešenie používa Tammermatic už viac ako 20 rokov.

Dve nezávislé kefy sú zvislo zavesené  v pohyblivých horizontálnych saniach. Tento systém zavesenia je navrhnutý tak, aby sa mohli obe kefy počas postranného umývania nakláňať, čím sú dosiahnuté najlepšie výsledky umývania od čela po zadnú časť vozidla, zvlášť pri moderných vozidlách s aerodynamickým tvarom. Sú riadené elektronicky v kombinácii s citlivými koncovými spínačmi, aby bolo dosiahnuté absolútna bezpečnosť pri procese umývania.

Softvér obsahuje unikátny bezpečnostný systém fy Tammermatic, ktorý chráni stroj pred poškodením a zbytočnými poruchami, ak sa u vozidla vyskytne neobvyklé príslušenstvo ako napr. ťažné zariadenie, spojler a pod. V základnej cene je tiež ovládanie brán v umývacej hale.

Optimalizáciou umývacích programov sa nám podarilo skrátiť dobu umývania o 10 – 12% oproti predchádzajúcemu typu umývacej linky. Najkratší program vrátane umývania a sušenia je cca 3,5 minúty. Bežný program vrátane chemického predumytia, vysokotlakového predumytia, umývania kefami, nanesenie vosku a sušenia trvá cca 4,5 minúty. Najdlhší program “Total Care” vrátane chemického predumytia, vysokotlakového bočného a strešného predumývania, umývania kefami, nanesenia leštiaceho vosku, naleštenie a sušenie trvá cca 9,5 minúty.

Testované v Škandinávii v extrémnych podmienkach
Bezpečnostný systém fy Tammermatic
Najkratší program vrátane umývania a sušenia je cca 3,5 minúty
Najvyspelejšia portálová umývacia linka na svete

Sušenie vozidiel je zabezpečené cez 4 vysoko kapacitné ventilátory 3 kW slúžiace k dvojitému sušeniu horných, predných a zadných partií vozidiel. Strešná sušiaca dýza sa pred a za vozidlom naklápa až o 180 stupňov. Toto riešenie zaručuje účinnejšie sušenie hlavne u kombi vozidiel. Dve bočné sušiace lišty sú vybavené špeciálnymi patentovanými vzduchovými tryskami, ktoré umožňujú optimálne využitie sušiaceho výkonu.

Dávkovanie chémie je štandardne pomocou 2 dávkovacích čerpadiel (s možnosťou rozšírenia až na 8 druhov chémie) s elektronickým riadením, zaisťujúcim najpresnejšie a ekonomické dávkovanie chemikálií. Je možné meniť dávkovanie chémie pre jednotlivé programy (drahšie programy majú vyššie dávkovanie chémie) a tiež je možné zvoliť odlišné dávkovanie pre zimnú a letnú prevádzku. Kapacita umývania: až 15 vozidiel/hod.

4 vysoko kapacitné
ventilátory 3 kW
Ekonomické dávkovanie chemikálií
Kapacita umývania až 15 vozidiel/hod
Tammermatic T700 JET

Bezkefové umývanie pre zákazníkov, ktorí chcú úplné a rýchle umývanie bez použitia kief. T700 Jet umýva vozidlo vysokotlakovými tryskami s vratným pohybom, ktoré čistia aj náročné dutiny vozidla. Možnosť nastavenia chemikálií pre každé umývanie vytvára možnosť úpravy umývacích programov tak, aby vyhovovali podmienkam umytia.

Bezkefové umývanie
Vysokotlakové trysky
s vratným pohybom
Tammermatic T700 PRO

Plne vybavená T700 Pro má až 4 x 30 voľne nastaviteľných umývacích programov. Široká škála umývacích programov zahŕňa kefami kombinované a leštiace umývanie. Účinné vysokotlakové umývanie, väčšie kefy a pokročilé možnosti umývania kolies zaručujú lepší výsledok umývania.

Leštiace umývanie
Pokročilé umývanie kolies
Tammermatic T700 TAKT

T700 Takt kombinuje všetky vlastnosti modelu T700 Lux so samostatným sušiacim a leštiacim strojom. Systém Takt má dve po sebe nasledujúce umývania. Prvá jednotka umyje auto a druhá auto voskuje a vysuší. To výrazne skracuje čakaciu dobu zákazníka. Dvojdielne umývanie zvyšuje kapacitu umývania najmenej o 30 percent.

Samostatný sušiaci stroj
Výrazne kratšia
čakacia doba
Tammermatic T700 TWIN

Autoumyváreň T700 Twin má všetky vynikajúce vlastnosti modelu T700 Lux, ale autoumyváreň Twin má všetky vlastnosti stroja na umývanie jedného automobilu v jednej jednotke. Dva nezávislé stroje umývajú vlastnú polovicu automobilu, čím sa znižuje doba umývania na polovicu.

Polovičná doba umývania
Všestranné rozhranie je možné ovládať
aj na diaľku

Rozhranie založené na internetovom prehliadači, ktoré je možné ovládať buď lokálne z panelového PC, alebo na diaľku prostredníctvom sieťového pripojenia, ak je autoumývareň pripojená k sieti. Užívateľské rozhranie má niekoľko užívateľských úrovní s rôznymi funkciami, ktoré je možné v závislosti od úrovne použiť – čítanie alarmov, počítadlo umývania, prezeranie elektronických dokumentov uložených v užívateľskom rozhraní. V prípade poruchy je možné prečítať príčinu poruchy stroja, a to aj v prípade, že užívateľské rozhranie nespravuje žiadny personál. Týmto spôsobom je možné pripraviť sa na budúce opravy a predvídať potrebu možných náhradných dielov ešte pred začatím servisnej návštevy.

Naše práce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras pulvinar magna non ante pharetra pulvinar. Nulla blandit diam sed suscipit scelerisque. Aenean rhoncus ipsum nec leo ultricies convallis.

Máte záujem o spoluprácu?
Kontaktujte nás
Partner verejného sektora
Zaujala vás ponuka?

Napíšte nám a my sa vám čo najskôr ozveme späť